Lombard Kołobrzeg

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1138

  • Dodane: 13 lutego, 2019

  • Wyświetlenia: 183

Opis

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi mieć odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w okresie przekazywać środki finansowe osobom w potrzebie, jakie będą wybierały takowe środki dostać w zmian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Dębno

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest instytucją zwracającą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online

Lombard online

Na której zasadzie lombard udziela pożyczki i komu?

Pożyczkę w lombardzie może uzyskać każdy, nawet osoba, jaka nie ma zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, i nawet jest potrzebę komorniczą i słabą przeszłość kredytową BIK. Pożyczka przyznawana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (że wtedy być samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest materiałem budującym się na przepisach zamkniętych w Kodeksie cywilnym, określającym podpisywanie umów na samodzielnej zasadzie. Umowa obecna jest zbliżona do umów pożyczkowych z obecną wprawdzie różnicą, że zwrot takiej pożyczki jest zabezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa złożona jest z dwóch części:

– ważna połowę zgody z lombardem zawiera warunki przyznawanej pożyczki, kwotę wraz z jej oprocentowaniem i czas spłaty pożyczki,
– pozostała połowa lombardowej umowy określa sposób, w jaki dana pożyczka jest zabezpieczona (czy w współczesnej grupie unosi się opis „rzeczy ruchomej”, która jest pod zastaw w lombardzie upoważniając tym jednym właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do ewentualnej sprzedaży punktu w form gdy wierzytelność nie zostanie złożona we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie

lombard w warszawie

W wypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w liczby kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić drugiej stronie umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną rzeczą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu zawierając transakcję z właścicielem lombardu, panuje na tegoż uprawnienia do sprzedaży tej dziedzinie.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi mieć odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w okresie przekazywać środki finansowe osobom w potrzebie, jakie będą wybierały takowe środki dostać w zmian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw. Inną ważną myślą jest ubezpieczenie kanału zbytu przedmiotów powstających z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest niemożliwe ze powodu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie tematu w zmian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej mają z propozycji zawarcia, z konsumentem, umowy opartej na aukcji rzeczy. Polega obecne na ostatnim, że dziewczyna chcąca pożyczyć jakąś kwotę w zmian za sprawę ruchomą, przenosi własność do tej prac bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odstąpieniu od normy i po cenie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Od dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w perspektywy kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uznawane za pracy będące instytucjami pożyczkowymi. Wiąże się z ostatnim potrzebę prowadzenia ról w postaci prawnej odpowiadającej przepisom – czyli dana organizacja winna stanowić firmą akcyjną istniej ponad firmą z niską odpowiedzialnością posiadającą odpowiedni kapitał zakładowy nie mniejszy niż 200 000 złotych.

Drogie jest wtedy, iż umowa kupna/ sprzedaży z prawem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej warunki jej nie dotyczą.

Które trzeba spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie organizują w właściwy i podobny sposób wszystkich rzeczy związanych z zachowaniem lombardu. Przy wykonywaniu takiej instytucji zwraca się jedynie ogólne przepisy wprowadzone w Kodeksie cywilnym, które ograniczają się z pracami pożyczkowymi. W związku z obecnym, zakładając lombard nie ma konieczności pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy nawet wpisów do pewnych rejestrów. Wskazane będzie tylko zarejestrowanie działalności gospodarczej albo jak dużo wspomniano założenie spółki z niską odpowiedzialnością/ akcyjnej, w sukcesie jak będą podpisywane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy biznes wymaga dobrej lokalizacji, zaś w szczególności lombard. Warto pochylić się nad tą postacią i znacznie podejść do sprawy. Ciepłe i możne dzielnice nie będą tutaj dobrym wyborem, bardziej udane mogą ujawnić się dzielnice kumulujące duże grona pracowników będących niewielkie lub złe dochody. Wybór domu nie jest oznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca ma w współczesnej roli wolną rękę. Należy pamiętać jedynie o prawidłowym zabezpieczeniu miejsca prowadzenia kampanii ze powodu na zwiększone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników też nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zatrudniana była pewną informację powiązaną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem i miała smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność pamiętaj o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Pozostałe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta rozszerza działalność powiązaną z pomocami finansowymi dotyczącymi przede każdym udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności gospodarczej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa ta nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w zasięgu 77 w dobrych podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• prac związanej z przyznawaniem dotacji przez agencje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W współzależności od tradycyjnej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji wykonujemy w CEIDG (działalności finansowe i spółki cywilne) bądź w KRS (tu przesuwamy się w wypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych czy też komandytowych.

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments