Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być ogromna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1692

  • Dodane: 28 kwietnia, 2020

  • Wyświetlenia: 484

Opis

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością wie te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która powszechnie jest znanym żyć czy nie być. Kiedy nie oddać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można przejrzeć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz pokazać się od tejże najciekawszej cechy to pewne. Temat w obecnym, że bardzo często poprzez to zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie podejście wykonywa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za niewielki krawat sprawi, że nie będziesz dokładnie skupiony. Osoba, która będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, tylko nie umknie toż jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Prawy i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy rządzące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci to gwarancji siebie także da opanować stres.

4. Konkretne dane.
W prywatnych uwagach skup się na poszczególnych poradach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z wykonywanymi poprzez niego działaniami, mocami a jakimkolwiek innym, co stanowi dla Ciebie interesujące, a że jeszcze zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które również będą schodzić z elementu nie potrafią Obecni w osiągnięciu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację może bardzo szybko przestać nas słuchać, co postanowienie nie dokonuje się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w dziedzinie powoduje, że odbiór naszej pozycje stanowi szczególnie negatywny. Nasz rozmówca będzie miał poczucie, że chętny nie jest myślami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy brani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz żyć niezależny, że gdyby poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie jest na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może ułatwić Ci wykonywanie tych zasad. A co z brakami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać z nich wyniki. Jeżeli jesteś ciekaw, jakie z nich są najczęstsze, obecne na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ostatni materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Tagi :

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o