Skazani na Shawshank cały film pl lektor

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1182

  • Dodane: 26 lutego, 2019

  • Wyświetlenia: 452

Opis

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które może wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po zobaczeniu tego filmu chce się oglądać go ponownie za wszystkim razem, gdy tylko daje się okazja. Istnieją tacy, co zapewniają, iż nie odda się skopiować dzieła doskonałego jakim jest powieść Stephena Kinga także do ostatniego złożyć jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film lektor

Film Franka Darabonta przylega do ostatnich dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od czasu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z historią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o uczciwość i sprawiedliwość. Ta ta jest tłamszona, ale kiedy zawsze zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film rozmawia o młodym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest duży, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Programu w nim uważają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz wyższych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady prowadzące w więzieniu, oraz co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank rzuca się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, oraz co odbija swoje piętno na szlachetnych także w oryginalny sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która została w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza system w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim trwanie pozostaje również, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Przyjmuje się spośród ostatnim stopniem rzeczy, jednak nie montuje się zniszczyć. Na efekcie filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie oznaczają tego co bierzemy na ekranie, ale jakby są naszym przeżyciem a pozwolą zajść w dusze bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o